• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size
Живеј здраво, храни се правилно!
Dr. Rizvi - препорака за дијабетичарите: јадете храна богата со мирицетин!

Полифенолот мирицетин, кој го има во јаболките и лукот ги штити пациентите со дијабет тип 2 (шеќерна болест) од компликациите кои обично се јавуваат во доцниот стадиум на болеста.

Повеќе...
 
Истражувачите откриле: Храната богата со влакна ги чува нашите заби и непца!

Бананите, јаболките и сувите сливи го намалуваат ризикот од заболувања на забите и непцата.

Повеќе...
 
Исхраната богата со растителни влакна може да го спречи ширењето на ракот на простатата!

Резултатите од најновото истражување покажале дека исхраната богата со растителни влакна може го контолира напредувањето на ракот на простатата кај болните во раната фаза на болеста.

Повеќе...
 
Храна која треба да се избегнува во бременоста

Водете грижа што внесувате во организмот во текот на бременоста. Некои прехранбени продукти можат да бидат штетни за Вашето и здравјето на Вашето бебе.

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Прочитајте и: