• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size
Живеј здраво, храни се правилно!
Смоква - природен лек против желудечни тегоби и запек

Нерастворливите растителни влакна од смоквата поволно делуваат на здравјето на дебелото црево. Тие го регулираат варењето на храната и овозможуваат нормално празнење на цревата. Затоа смоквите особено им се препорачуваат на лицата со хроничен запек и хронични заболувања на дебелото црево.

Повеќе...
 
Антидиетен програм - едноставен и ефикасен програм при кој не треба да ги броиме калориите

Овој програм дозволува неограничено количество на храна без броење на калориите, а бара само еден компромис – појадување исклучиво овошје.

Повеќе...
 
5 витални нутритиенти неопходни за тинејњерите - вегетаријанци

Ако вашето дете во своите тинејџерски години се одлучи за вегетаријанска исхрана, важно е да се знае кои наминици му се најпотребни.

Повеќе...
 
Многу нутриционисти го сметаат лимонот како природен лек за сите болести

Лимонот и сокот од лимон се најпознати извори на витамин Ц, но содржат и бројни други лековити состојки. Лимонот помага не само при настинка, туку и при многу други заболувања. Многу нутриционисти го сметаат лимонот како лек за сите болести.

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Прочитајте и: