• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size
Ординација

Препораки за новиот грип (H1N1 вирус)

Вирусот на грипот А (H1N1), кој неодамна се појави во светот, е нов подтип на вирусот на грипот, кој може да предизвика инфекција кај луѓето, а према извештаите на Светската здравствена организација...

Болести на простатата

Наша книга: Болести на простатата - Рак на простата

За болестите на простатата кај нас многу малку се знае. Единствен начин да се бориме против нив и да ги победиме е подобрата информираност за нив, за причините за нивното јавување...

Посетете ја нашата виртуелна ординација:

  • Прашај
  • Информирај се
  • Дознај
  • Примени
  • Живеј здраво
  • Дијагноза
  • Контрола
  • Совети и препораки
ВАШИ ПРАШАЊА: Бемка на носот
Имам проблем поврзан со младеж (бемка) која се наоѓа на носот и ја имам од раѓање. Истата е кафеава и околу 2мм широка. Пред некое време се поду повеќе од нормалното. Бев на лекар и ми рекоа дека станува збор за циста, гној кој се формирал под бемката. Ја лекував со креми, малку се смири но сега повторно се влоши. Дали имате некои сознанија како би се лекувала, или пак потребна е посериозна интервенција?
Повеќе...
 
Како јогата може да им помогне на жените во менопауза?

Топлотните бранови и ноќното потење не мора да го наруши вашиот квалитет на живот.

Ако и вие мака мачите со симптомите на манопаузата, можеби е време да пробате да ги ублажите со практикување јога.

Повеќе...
 
Болка на главата на пенисот
Би сакал да ве прашам нешто во врска со пенисот. Кога ќе ја повлечам кожичката, неможам да се допрам по главата од пенисот. Имам болка. Би сакал да ми одговорите на ова прашање.
Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>